poniedziałek, 20 maj 2024

W Wystrój wnętrz

Sugestie, za pomocą których Twoja sypialnia będzie większa

Wstaw wielozadaniowy stolik nocny
Zamień swój malutki stolik nocny, odpowiedni zaledwie do lampki na małe komódki po dwóch stronach łóżka. Będą one tworzyły coś więcej niż miejsce na lampkę do czytania, zegarek, okulary i telefon komórkowy, lecz możesz też zagospodarować szuflady na skarpetki, bieliznę, krawaty, badź inne elementy garderoby, dzięki czemu możesz zmniejszyć rozmiar komody jak również uporządkować szafę. Dodaj lustra za lampami nocnymi, aby wykreować iluzję przestrzeni, odbijając światło i rozświetlając przestrzeń.

Wyrzystaj miejsce pod łóżkiem
Nieład jest wrogiem otwartych przestrzeni, więc skombinuj kilka podłużnych, przykrywanych pudełek do magazynowania pod łóżkiem obuwia, odzieży, lub innych nie wykorzystywanych na codzień rzeczy. Schowaj je i zapomnij o nich, tak długo jak nie będziesz musiał ich wyciągnąć - i naraz są swobodnie dostępne, jednakże nie przeszkadzają.

Skorzystaj z szaf w mieszkaniu
Nierzadko szafy w holu i przedpokoju to wyjątkowo niezagospodarowane pomieszczenia. Za płaszczami czy kurtkami chowaj sporadycznie wykorzystywane suknie i garnitury w specjalnych torbach na odzież. To miejsce do trzymania formalnych sukien, smokingów, garniturów na rozmowy o pracę - wszystko, czego nie wykorzystujesz częściej niż raz lub dwa razy w ciągu roku.

Wyberaj te same bądź podobne kolory
Łatwą wizualną sztuczką powiększającą pomieszczenie jest dostosowanie zasłon pod kolor ścian i akcentujących meble. Jeśli masz niewielkie akcenty, takie jak krzesła, ramki lub lampy, wyszukaj kolor farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy czy też bardziej metaliczny i pomaluj je, aby harmonizowały. Przykładowo krzesło podkreślone w kolorze różanego złota łagodnie wpasuje się w ciepłe karmelowe ściany i okna.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023