niedziela, 23 czerwiec 2024

Z Zdrowie i uroda

Jak uprać poduszkę?

Czemu należy prać kołdry i poduszki?

Dla utrzymania czystości, zdrowia oraz komfortu snu bezwyjątkowo trzeba prać tak samo poszewki, jak i wypełnienie, oznacza to kołdry i poduszki. Wyniki stosownych badań już dawno dostarczyły dowodów na to, że w pościeli zbierają się roztocza i bakterie. Pojawiają się one oczywiście w wyniku nagromadzenia się kurzu i brudu, ale również pozostałości po nas samych. Skóra człowieka, wydzieliny, pot, włosy - wszystko to zostaje w naszym łóżku i stanowi wyśmienitą pożywkę dla wszelakiego typu mikrobów.W takim razie tak ważne jest, aby regularnie prać i w miarę możliwości odkażać nasze kołdry i poduszki. Pranie pościeli w stosownych detergentach i w programie o odpowiedniej temperaturze pozwoli nam wyeliminować przeważającą część grzybów, bakterii, bądź pasożytów. Wspomagająca dezynfekcja natomiast zapewni zdrowy sen, wpłynie na zredukowanie trądziku, rozmaitego typu alergii, bądź astmy. Nie ulega wątpliwości również czyste kołdry i poduszki pomogą ustrzec się od zapalenia zatok i rozwój innych stanów zapalnych.

W jaki sposób wyprać poduszki i kołdry?

Z reguły nasze wahanie w temacie prania poduszek i kołder dotyczy problemu detergentów, właściwiej pralki a także programu. Obawiamy się, że gdy skorzystamy z domowej maszyny, to wciśnięta kołdra ulegnie zniszczeniu, wypełnienie zbije się nierównomiernie, a wskutek tego nasza kołdra straci całkowicie swoje właściwości izolacyjne, przestanie być przyjemna i wygodna. Jednak poduszki i kołdry powinno się prać, a osoby które cierpią na alergie powinny bezwyjątkowo robić to o wiele częściej. By zapobiec narastaniu objawów alergii, pojawienia się odczynu na skórze lub świądu, alergicy powinni prać kołdry i poduszki przynajmniej raz w miesiącu. Osoby zdrowe starczy, że upiorą kołdry i poduszki raz na dwa-trzy miesiące. Wskazane jest również wspomnieć, że pościel wymaga częstej dezynfekcji latem, jak również podczas i po chorobie użytkownika.

By zatrzymać, a nawet wydłużyć własności użytkowe poduszek i kołder powinno się je prać systematycznie w odpowiedni sposób. dobrze będzie wykorzystać do tego dużą pralkę, aby nie rolować kołdry, czy poduszki. Wskazane jest również skorzystać z suszarki bębnowej, by wsad mógł błyskawicznie powrócić do swojej puchatej struktury i nie pozostawał zbity i nieforemny. Co prawda większość z nas nie dysponuje odpowiednimi urządzeniami w domu, toteż w razie niezbędności wyprania kołder i poduszek niezaprzeczalnym wsparciem będzie samoobsługowa pralnia ekspresowa. W pralni Speed Queen można skorzystać z bardzo objętościowych pralek (od 7 do 20 kg), które bez problemu pomieszczą kołdry i poduszki. Starczy, że załaduje się do jednej takiej pralki pełny komplet pościeli z wypełnieniem, uruchomi dedykowany program, a urządzenie dostosuje adekwatną porcję hipoalergicznego detergentu i w niedługim czasie precyzyjnie wypierze całe pranie. Do tego w trakcie prania, tuż przed płukaniem, zwalniany jest środek odkażający, który na wskroś odkazi poduszki i kołdry. Nasza pościel Będzie higienicznie czysta. Na koniec wskazane jest skorzystać z obszernej suszarki bębnowej, przy użyciu której po kwadransie możemy zabrać do domu aromatyczną, suchą i puszystą pościel. Nie ulega wątpliwości korzystanie z maszyn dostępnych w Speed Queen pozwoli okresowo dbać o czystość kołder i poduszek, ich kompletną dezynfekcję bez narażania pościeli na zużycie w domowej pralce.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023