niedziela, 23 czerwiec 2024

B Budownictwo

Balustrady - klucz do bezpiecznego i stylowego domu

Balustrady to swoiste bariery ochronne, które chronią przed upadkiem z wysokości. Ich montaż jest niezwykle istotny, przede wszystkim w domach, gdzie zamieszkują dzieci albo osoby starsze. Bez balustrad na schodach bądź balkonu, niebezpieczeństwo wypadków jest o wiele wyższe.

W Polsce, podobnie jak w większości krajów, istnieją ścisłe przepisy dotyczące balustrad. Zgodnie z prawem budowlanym, balustrady muszą być zamontowane na schodach, balkonach, tarasach jak również wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko upadku z wysokości powyżej 1 metra. Wysokość balustrady musi wynosić co najmniej 1,1 metra, z kolei odległość pomiędzy elementami pionowymi nie powinna przekraczać 12 cm.

Balustrady, mimo swojej pożytecznej roli, mogą stanowić również istotny element dekoracyjny. Mogą one uwydatniać styl architektoniczny budynku, nadawać mu elegancji bądź nowoczesności. Balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, szkła, drewna bądź nawet kutej stali, dopasowane do stylu budynku, mogą wyznaczać jego prawdziwą dekorację.

Wybór balustrad to nie tylko kwestia estetyki, ale po pierwsze bezpieczeństwa. Bez względu na to, czy konstruujesz nowy dom, czy organizujesz remont, pamiętaj o należytym zabezpieczeniu schodów oraz balkonów. To lokata, która na długo wpłynie na prezencję i funkcjonalność Twojego domu.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023