niedziela, 14 kwiecień 2024

W Wystrój wnętrz

Nowoczesna balustrada - trend i bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach większa część inwestycji rozpoczętych w minionych dwóch latach, jest obecnie na etapie końcowego dopieszczania. Niektórzy rozmyślają już o komplecie dokumentów, które trzeba przedłożyć w urzędzie w sprawie odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu uwzględnia się również wymiar bezpieczeństwa użytkowania schodów, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz adekwatne przepisy unijne formułują zasadność umocowania balustrady w sytuacji, kiedy bieg schodów o wysokości powyżej 0,5 metra nie jest obudowany z dwóch stron ścianą. Warunek zabezpieczenia przestrzeni balustradą stosuje się również w przypadku antresoli, balkonów, loggi jak również tarasów.

Dzisiaj branża architektury wnętrz jest naprawdę prężna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem przystosować wzornictwo schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z możliwościami zamontowania atrakcyjnej wizualnie i wygodnej balustrady. W nowoczesnych projektach dominują przede wszystkim elementy wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w przypadku odniesienia się do estetyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Aby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko funkcję zabezpieczającą, ale też była gustownym detalempodkreślającym charakter wnętrza należy wyselekcjonować mocne i porządne materiały. Poręcz wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając również profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki należy zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wtedy będziemy mieli pełne przekonanie, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale i bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Aktualnie na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań dotyczących designu i montażu nowoczesnej balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź alboteż pełny system, który zawiera wszystkie niezbędne składniki balustrady. Zakup pełnego, gotowego systemu montażu balustrady jest możliwością optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada niesłychanie pociągająco. Ten właściwość jest szczególnie ważny, kiedy wykańczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Wskazane jest zatem poszukać takiej propozycji na rynku, która zaproponuje właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w sieci, gdzie prezentowany jest obszerny asortyment balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl. Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak a także pełne zestawy montowania balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości i spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą w związku z tym być z powodzeniem stosowane nie tylko w domach mieszkalnych, lecz nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto tym samym rozważyć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, bo otwierają przed nami alternatywy swobodnej, dopasowanej do naszego stylu i portfela aranżacji naszego wnętrza.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023