piątek, 29 wrzesień 2023

H Hobby

Niezbędne wyposażenie dla motocyklisty

Kask motocyklowy

Posiadanie porządnie dopasowanego kasku motocyklowego z homologacją jest normą, którą określa nie jedynie zdrowy rozsądek, ale nade wszystko kodeks ruchu drogowego. Dzisiaj jest wiele modeli kasków, których cechy i zastosowanie zależą zwłaszcza od stylu jazdy. Inny będzie kask do spokojnej jazdy skuterem po mieście, odrębny do jazdy większym motocyklem. Występują również kaski odpowiednie na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista najczęściej wybiera kask integralny, który z racji swojej wszechstronnej, pełnej struktury umożliwi komfort i osłonę głowy zarówno w trakcie jazdy w mieście, jak i na bardziej wymagających, trudniejszych trasach. Trzeba kupować tylko takie kaski, które mają znaczek certyfikowanej homologacji. Oznacza to, iż dopełniają określone normy bezpieczeństwa i są dopuszczone do użytku na drogach europejskich.

Odzież na motocykl

Strój motocyklisty składa się z paru elementów. Na początek należy zaopatrzyć się w kurtkę motocyklową. Z reguły wybór pada na szablonową, kultową, lecz ponadczasową i odporną na uszkodzenia kurtkę skórzaną na motor. W tym momencie dostępne są również tekstylne kurtki motocyklowe, które też cechuje dobra jakość. Wybierane są z reguły ze względu na swoją lekkość, wodoszczelność i wytrzymałość. Każdy wariant kurtki motocyklowej, obojętnie do którego stylu jazdy ją wybieramy, winien posiadać specjalne ochraniacze.
Poza kurtką trzeba zaopatrzyć się w spodnie na motor. Mogą to być jeansy motocyklowe albo modele z innych trwałych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe także winny być zaopatrzone w protektory.
Właściwe buty motocyklowe są niezbędne. Muszą stabilizować i ochraniać stopy. Tym samym należy wybierać jedynie te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to zapewne najczęściej pozyskiwany szczegół stroju motocyklisty. Dobrze jest dysponować kilkoma parami, które można zmieniać w zależności od pory roku oraz stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z odpowiednimi ochraniaczami na pewno wyznaczają podstawę wyposażenia i muszą znajdować się na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Trzeba też pamiętać o innych elementach stroju na motor. Można zaopatrzyć się w kombinezon motocyklowy, bluzy na motor, oraz rozważyć kupno kominiarki pod kask. Powinno się niemniej jednak pamiętać, żeby wszystkie elementy odzieży motocyklowej były nie tylko solidnej jakości, lecz też zabezpieczały motocyklistę przed potencjalnymi otarciami, lub skaleczeniami podczas upadku.

Pomocne akcesoria motocyklowe

Początkujący motocyklista powinien głównie skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Natomiast niewątpliwie każdy, kto wyrusza poza miasto, lub na nieznane trasy powinien zaopatrzyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia skonstruowane wyłącznie z myślą o potrzebach motocyklisty, zatem są niezawodne i komfortowe w korzystaniu. Natomiast interkom instalowany w kasku umożliwi motocykliście możliwość łączności z innym jeźdźcem, a oraz pozwoli na słuchanie dyspozycji z nawigacji.

Musimy jednakże pamiętać, że podstawą każdego motocyklisty winna być zapobiegliwość i rozsądek. Jazda motocyklem wiąże się ze sporym ryzykiem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, ale też z uwagi na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi zadbać sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można kupić w wspaniale zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Wskazane jest bez wątpienia sięgnąć po asortyment wysokiej jakości. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo. Najlepszą jakość z reguły mogą zapewnić tylko wypróbowani i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Z tej przyczyny w LibertyMotoStore dostępna jest wyselekcjonowana oferta kasków motocyklowych, garderoby motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Tylko najwyższa jakość materiałów i wykonania zatwierdzona certyfikatami może zapewnić dobre zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023