piątek, 02 grudzień 2022

H Hobby

Wakacje optymalny czas na aktywną zabawę z dzieckiem

Zabawa w berka

Czy ktoś jeszcze wspomina ganianego z czasów dzieciństwa? To wiecznie stanowi numer jeden wśród gier na dworze. Brzdące kochają biegać. To nie wyłącznie wielka frajda, ale również ćwiczenie kondycji. Trenowane są mięśnie nóg, rozwija się sylwetka, koordynacja ruchowa i zręczność. Oczywiście rodzic zwykle daje się pochwycić, mimo to najważniejszy jest śmiech i entuzjastyczne pokrzykiwania. Tradycyjnego berka warto nieco ubogacić. Jednego dnia przekazujemy fanty w formie czapeczki czy też apaszki, a kolejnego zabawmy się w słup soli. Następnie warto przywołać zasady ciuciubabki. Natomiast w kolejnych dniach zaproponujmy, iż gonimy się podskakując, jak żabka, albo galopując i parskając, jak konik. Maluchy posiadają nadzwyczaj mocno rozwinięty zmysł rywalizacji, zatem wyścigi to następna doskonała inicjatywa.

Rzut do celu

Brzdące ubóstwiają gry w piłkę. Może to być tradycyjne rzucanie i chwytanie. Jednakże powinno się również zainicjować rzut do celu. Ustawmy koszyk w niedalekiej odległości albo rozłóżmy krąg z szarfy lub paska. brzdąc trenuje wówczas nie tylko mięśnie, ale również polepsza precyzję i koncentrację. Piłkę można także kopać do bramki po prostu nogą albo toczyć po ziemi wykorzystując do tego patyk albo szpadelek. Można też umieścić piłkę pomiędzy kolanami lub pod pachą. Przy okazji gier z piłką u dziecka polepsza się też koordynacja ruchowa. W dodatku tworząc slalom z kręgli albo innych rzeczy możemy zintensyfikować ten proces.

Trasa z przeszkodami

Jeżeli twój maluch niesłychanie szybko się nuży tradycyjną zabawą, zaproponuj mu złożony tor przeszkód. Wyjątkowość takiej rozrywki właśnie opiera się na tym, że rodzic może spożytkować wszystko, co ma. Rozlokowuje się różnorodne zapory i organizuje obszar do ich pokonywania. Z tego względu należy zastosować rowerek czy też gumowego skoczka, którego tak uwielbiają dzieci. Wystarczy, że postawi się metę na końcu trasy. Dmuchany skoczek Hoppimals nadają się do tej zabawy perfekcyjnie. Są miękkie i trwałe, a przy tym bardzo bezpieczne. Maluch może przebyć fragment trasy biegnąc, fragment skacząc na takim skoczku w kształcie ulubionego zwierzątka. reasumując przypomnijmy, że oprócz uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, należy na porę zabawy wyposażyć się w wodę niegazowaną do picia, czapkę na głowę i krem przeciwsłoneczny.

Dmuchany skoczek Hoppimals

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023