niedziela, 14 kwiecień 2024

S Sport i turystyka

Gdzie planujesz spędzić ferie zimowe?

W większości wypadków jako pierwszy sugestia w rodzinie pojawia się sprawa wyprawy w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza wybór dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. W zimie w górach prawie zawsze leży śnieg, a sam specyfika górski wzmacnia utrzymaniu odpowiednich warunków do jazdy na nartach, bądź snowboardzie. Ferie w górach to inicjatywa nie jedynie dla tych, którzy śmigają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, lecz także dla wszystkich, którzy wiedzą, że na naukę zawsze jest czas. W każdym tatrzańskim i sudeckim kurorcie działają wypożyczalnie sprzętu. Można także bez trudu skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej atrakcyjnym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To w istocie ładne, rozbudowane trasy, jednakże trzeba się spodziewać się też, że są one mocno przepełnione. Dlatego wskazane jest też rozważyć Krynicę, Wisłę, bądź też Szczyrk. Dla tych, którzy szukają trochę większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, bądź Austrii są faktycznie rozległe i słyną z niesłychanie długich i zadbanych tras narciarskich. Kurorty proponują atrakcje nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów. Można również skorzystać z pobliskich torów saneczkowych, czy też porządnie przygotowanych lodowisk. Bardzo często niedaleko znajdują się też ośrodki Spa, bądź termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko ogromną przyjemnością, lecz i pokrzepieniem odporności.

Jeżeli tymczasem kogoś znużyły atrakcje w górach, może wyruszyć ferie zimowe na Mazurach albo w okolicach Puszczy Białowieskiej. Warto jest specjalnie skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, gdyż oprócz dobrego, zdrowego wyżywienia zwykle oferują masa innych atrakcji, ze względu na które atrakcyjnie spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, poszukiwanie tropów zwierząt, lub też spotkanie na swojej trasie żubra, lisa, czy zająca, to za każdym razem interesujący relaks dla rodzin z dziećmi. Bardzo częstokroć jest sposobność załatwienia kuligu, czy też ogniska w określonym miejscu. W okolicach Białowieży są również szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne wspierają w organizacji nie tylko takich rozrywek, ale również proponują uczestnictwo w najróżniejszych warsztatach artystycznych albo popularno-naukowych. bezsprzecznie czas spędzony wśród inspirujących ludzi będzie atrakcyjny i korzystny.

Ferie nad morzem niektórym błędnie mogą się kiepsko kojarzyć. Natomiast tak naprawdę to nader atrakcyjna propozycja, niekoniecznie prowadzona dla amatorów morsowania. Morze wygląda rewelacyjnie i czarodziejsko o każdej porze roku, a białe, szerokie plaże pobudzają do długich swobodnych spacerów. sporo ośrodków wypoczynkowych oraz hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje propozycje właśnie z myślą o feriach zimowych. Są aranżowane różne wieczorki tematyczne, zabawy na basenach, w centrach rozrywki, czy salach kinowych. Rodzice mogą liczyć na chwilę zacisznego wytchnienia w saunie, czy Spa, podczas gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to propozycja zwłaszcza dla tych, którzy wolą w mniejszym stopniu sportowej aktywności, ale chcą spędzić czas także zdrowo i miło.

Ostatnio Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy poza granicami kraju, w szczególności w ciepłym klimacie. To alternatywa wyraźnie dla tych z bardziej obfitym mieszkiem, jednakże trzeba pamiętać, że wiele hoteli w swojej ofercie uwzględnia znaczne zniżki na dzieci, bądź zupełnie zwalnia z zapłat za nie. Wyjazd na ferie do ciepłego kraju to w istocie ciekawa propozycja dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakże po to, żeby naprawdę schwycić trochę ciepłych promieni słonecznych, trzeba się wybrać trochę dalej. Często wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, bądź Meksyk. Wyruszamy także ochoczo do Tajlandii, czy na Dominikanę. Wskazane jest jednakowoż pamiętać, że do takiego wyjazdu trzeba się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W w trakcie pandemii Covid-19 w różnych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Powinno się uważnie przedłożyć się z informacjami na kwestia wszystkich przepisów sanitarnych panujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani trudnych niespodzianek, ani zawiedzenia.

Ferie zimowe można spędzić przeto naprawdę w różnorodny sposób. Nade wszystko jednak powinno się pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas na pewno spędzimy wolny czas najlepiej.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023