piątek, 29 wrzesień 2023

S Sport i turystyka

Jak spakować bagaż podręczny do samolotu?

Jakie są wymiary bagażu podręcznego?

Należy pamiętać, że pasażer może wziąć dwa typy walizek. Jest to bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany ładowany jest w luku bagażowym samolotu, jego wielkość także określa regulamin linii lotniczej. Ale teraz zajmiemy się bagażem podręcznym. Zdarza się że wybieramy się zaledwie na na parę dni i nie potrzebujemy dużej walizki.U wielu przewoźników działa jeden limit rozmiarów bagażu podręcznego. Zazwyczaj walizka lub torba podręczna powinna ograniczać się do około 55 × 40 × 20 cm. Dopuszcza się ciężar bagażu do 8 kg. Pożądane byłoby zwrócić uwagę również na fakt, czy linia lotnicza, z której korzystamy uznaje bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 musi być spakowane w bagaż razem z rodzicem. Natomiast bez wątpienia u wszystkich przewoźników wolno na pokład wziąć wózek dla dziecka lub fotelik. Podobna reguła dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Obsługa samolotu umiejscawia sprzęt medyczny w bagażniku na pokładzie. Przygotowując swój bagaż podręczny warto przestrzegać zasad odnośnie wymiarów, bo w przypadku ich przekroczenia, musimy się spodziewać dodatkowych opłat. Niekiedy nasz zbytnio duży bagaż podręczny może być uznany za bagaż rejestrowany i trafi do luku bagażowego samolotu.

Jakie rzeczy można spakować do bagażu podręcznego?

Wszelkie rzeczy, jakie pakujemy do torby podręcznej muszą brać pod uwagę określone wytyczne ilościowe i jakościowe. Pakujemy te przedmioty, jakie są niezbędne na czas lotu. Możesz spakować: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów tj. woda, lekarstwa, kosmetyki pakowane w butelkach po 100 ml, jedzenie, ubrania, mały sprzęt medyczny. Produkty płynne powinno się spakować do przezroczystej torebki o pojemności nie większej niż 1 l. Zazwyczaj ograniczenia ilościowe nie odnoszą się do pokarmów dla niemowląt. Oprócz tego możesz wziąć to, co nabyłeś w w strefie duty free na lotnisku.Przepisy linii lotniczych zabraniają zabierania na pokład: rzeczy łatwopalnych, materiałów wybuchowych, substancji chemicznych lub toksycznych, części samochodowych, rzeczy o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak ułożyć rzeczy w bagażu podręcznym?

Bardzo istotną sprawą jest, jak popakujesz wszystkie przedmioty w walizce podręcznej. Na samym dole włóż ubrania oraz to, czego będziesz potrzebował najmniej. Kapitalnym patentem jest rolowanie rzeczy i ściąganie ich recepturką. Oszczędza się miejsce i jednocześnie utrudnia się przesuwanie przedmiotów w całym bagażu. W środku możesz umiejscowić wszelkie kosmetyki i przedmioty płynne. Na górną część zawsze wkładaj rzeczy cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), leki a także to wszystko, co musisz mieć pod ręką np: książkę, żywność, słuchawki, sprzęt medyczny. Powinno się też na samym wierzchu ułożyć lekką bluzę, okaże się przydatna gdy temperatura w samolocie gwałtownie się obniży, a ponadto tkanina zabezpieczy przed zgnieceniem cenne przedmioty.

Warto pamiętać, ażeby zawsze sprawdzić przepisy wewnętrzne przewoźnika. Pojawiające się dosyć często różnice w przepisach mogą niemało namotać i sprawić problemy przy odprawie. Warto także zważyć spakowany bagaż, aby nic cię nie zaskoczyło podczas boardingu.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023