niedziela, 23 czerwiec 2024

S Sport i turystyka

Jakie atrakcje w Londynie czekają na zwiedzających?

Z niewątpliwie najlepiej będzie skorzystać z gotowych ofert wypraw fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie może przeoczyć najbardziej reprezentatywnego miejsca Wielkiej Brytanii, czyli Pałac Buckingham, szczególnie w momencie zmiany warty. W pałacu pomieszkuje królowa i jej najbliższa rodzina. Czasem, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na lokalnego przewodnika, który znakomicie orientuje się w zwyczajach Royal Family, można zauważyć kogoś ważnego, albo choć posłuchać jakiś bardzo pociągających pałacowych plotek.

Równie znaczącym miejscem jest zespół budynków, w skład którego wchodzą popularna baszta zegarowa Big Ben jak również Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest siedzibą brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i pozostałych urzędów i można zwiedzić wraz z przewodnikiem. Znajdująca się obok neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze posiadają średnicę 7 metrów. Kolejnym historycznym zabytkiem, do jakiego zapewne zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najistotniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. mają miejsce wszystkie koronacje angielskich władców i inne istotne królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London znany jest przeważająco z tego, iż przez setki lat stanowił więzienie. Trudno było komukolwiek się z niego wydobyć, dlatego że wyłączne wejście znajdowało się nad Tamizą, dostać tam można było jedynie łódką. Aktualnie spektakularną atrakcję stanowi umiejscowiona tam wystawa Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas niewątpliwie przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który jest następną pociągającą londyńską atrakcję turystyczną.

Na amatorów sztuki współczesnej oczekuje znane muzeum Tate Modern, które prezentuje eksponaty od 1900 roku. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy mieszczący się na 10 piętrze budynku, z którego rozpościera się śliczna panorama miasta. Jeśli chciałbyś ujrzeć Londyn z lotu ptaka, jednak z całkowicie innej perspektywy mógłbyś wyruszyć do Sky Garden. Stąd ujrzysz uroczy widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Lecz atrakcyjne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, ponieważ stanowi najwyższe na świecie podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wsiąść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i nasłuchując wirtualnego przewodnika podziwiać zmieniającą się panoramą miasta.

Osobliwych atrakcji bezsprzecznie przyniesie przechadzka po londyńskich targowiskach. Niepowtarzalny koloryt Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Słynny Portobello Road Market to bazar w stylu vintige. Mieści się tutaj całe zatrzęsienie oldschoolowych pubów, stoisk, sklepików i straganów. Kompletnie różną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - w tym miejscu można spróbować i kupić najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne smakołyki na ziemi.

Londyn zatem skrywa mnogość tajemnic. Warto zatem przyzwoicie przygotować się do eksploracji metropolii. Kluczowe jest, aby popytać o właściwego przewodnika, który pokaże nie wyłącznie te w największym stopniu słynne atrakcje turystyczne, ale również poprowadzi w inne, klimatyczne i charakterystyczne londyńskie zaułki.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023