sobota, 30 wrzesień 2023

S Sport i turystyka

Poznaj zalety pływania kajakiem

Ruch to zdrowie

Spływ kajakowy stanowi okazję do spokojnych, lecz wartościowych ćwiczeń fizycznych. Na ogół spędzamy na kajaku pół dnia, ruszając ramionami i tułowiem stymulujemy wiele mięśni. Aby pokonać skręty czy też przeszkody na rzece trzeba zaangażować trochę siły. Nasze mięśnie aktywizują się, zaś serce dynamicznie pracuje. W trakcie spływu nie czujemy jednak przetrenowania. Zmienna trasa umożliwia nam złapanie oddechu.

kontakt z przyrodą

Z pewnością ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle przyjemny. Spływy kajakowe odbywają się wśród cudownych przyrodniczych krajobrazów. Płyniemy rzeką, mijamy drzewa, sitowia, stada kaczek i zadziwiających owadów. Okrążeni pięknem przyrody efektywniej odpoczywamy i szybciej się odstresowujemy. Kontakt z naturą ma ważne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego.

Kajaki to sport dla wszystkich

Beztroskie wiosłowanie z kierunkiem rzeki to wspaniała zabawa, z której każdy może skorzystać. Nie liczy się wiek kajakarza. Można zdecydować się na trasę łatwiejszą lub bardziej wymagającą. Płynie się według własnego tempa, można zrobić sobie przystanek, żeby urządzić biwak. To wspaniały pomysł na wspólną rodzinną eskapadę, pełną rozmaitych fantastycznych wrażeń.

Warto pamiętać, że spływy kajakowe są niedrogim sposobem na organizację czasu w wakacje. Należy jedynie wypożyczyć kajak. Na rzece można spędzić miło wiele godzin. Stanowi to zatem ekonomiczny sposób na aktywne spędzanie wolnych weekendów lub wakacji wśród przyrody.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023