niedziela, 23 czerwiec 2024

Z Zdrowie i uroda

Dobre samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

Jakiej żywności trzeba wystrzegać się?

Fast food.
Nie będzie to czymś niespodziewanym, ale śmieciowa żywność musi być oczywiście zakazane, i wykluczone na tyle na ile to możliwe z diety. Hamburgery, pizza, frytki zdołają sprawić, że będziesz przez krótki czas radosny, lecz regularne konsumowanie tych wytworów będzie bardziej służyć melancholii niż dobremu samopoczuciu.

Napój alkoholowy
Lampka wina mógłby być cudowny na imprezę ze znajomymi. Natomiast niespełna wszystkie napoje procentowe skutkują wahania poziomu cukru i aktywizują zaleganie kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do powodowania trudności z zasypianiem, co więcej depresji.

Cukier.
Cukier nie tylko rujnuje skórę i sylwetkę, lecz także napada nasz umysł. Zwiększenie ilości cukru w codziennej diecie danej osoby wywołałoby depresję.

Sól.
Sól wzmacnia ataki paniki. Stymuluje ciśnienie krwi, przez co przyspiesza akcję serca. Następnie organizm odpowiada wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama pobudza napięcie a także strach. Nie jest właściwy dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To prawdopodobnie ulubiony napitek wielu ludzi, natomiast na pewno nie jest najlepszy. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023