niedziela, 23 czerwiec 2024

Z Zdrowie i uroda

Bezpieczne opalanie na plaży: Zasadnicze porady dla letnich dni

Znajdź optymalny czas na opalanie

By radować się świadomym i rozkosznym plażowaniem, kluczowe jest wyłonienie poprawniej pory dnia. Optymalnymi momentami do plażowania są poranna godzina przed godziną 11 oraz poobiednia, po godzinie 16. W tym okresie promienie słoneczne są łagodniejsze dla skóry, tudzież ryzyko oparzeń jest sporo niższe.

Poranne pory są wyjątkowo zasadne dla opalania, albowiem intensywność promieniowania UV jest wówczas mniejsza. Słońce wychodzi wówczas zza horyzontu, a jego promienie są w wyższym stopniu horyzontalne, a to mniejszym obarczeniem dla cery. Jest to poprawny moment, by zacząć opalanie i nabyć zdrowej opalenizny.

Po godzinie 16, gdy słońce zaczyna w tej chwili schodzić, promienie słoneczne zaczynają być bardziej kątowe, co świadczy, iż przechodzą przez większą powłokę atmosfery. W następstwie stają się z większym natężeniem zdekoncentrowane i mniej wrogie dla skóry. Poobiednie plażowanie jest wobec tego w wyższym stopniu bezpieczne, a naraz daje sposobność uzyskania wymarzonej opalenizny.

Wykorzystuj preparat z protektorem

Aplikacja kremu z filtrem jest niezwykle znaczące dla świadomego opalania. Dobierz preparat z filtrem o słusznym faktorze ochrony (SPF) przystosowanym do Twojego rodzaju cery. Warto kupić wyrób wysokiej jakości, jaki umożliwi czynną asekurację przed wrogim promieniowaniem UV. Nałóż krem sowicie na całe ciało przed pójściem na plażę, pamiętając o wyjątkowo narażonych obszarach, przykładowo nos, uszy, ramiona i nogi. Istotne jest też systematyczne odnawianie nakładanego preparatu, przede wszystkim po kąpieli czy wypoceniu się.

Zabezpiecz swoją głowę: wybierz odpowiednie nakrycie głowy

Osłona skóry głowy jest równie ważna jak zabezpieczanie reszty ciała. Kup cienką, przewiewną czapkę czy kapelusz, który ochroni Twoją głowę przed silnym działaniempromieni słonecznych. Nie pamiętaj, że skóra na czaszce jest czuła na sparzenia słoneczne, zaś zanadto długa ekspozycja bez osłony może wieść do oparzeń i podrażnień skóry. W takim razie stale miej przy sobie stosowne okrycie głowy i zakładaj go niezależnie od pory roku.

Dbaj o odpowiednie napojenie: utrzymuj się nawodniony przez picie dużej ilości wody

W czasie gorących dni na plaży pamiętaj o systematycznym napojeniu organizmu. Upał i ekspozycja na słońce mogą wieść do rychłej straty wody z systemu. Dlatego znaczące jest, żeby pić dużo wody oraz podtrzymywać właściwy poziom nawodnienia. Stroń od napojów wyskokowych i cukrzonych, bo są w stanie one kierować do odwodnienia. Woda jest optymalnym doborem, ażeby podtrzymać organizm nawodniony i znakomicie nawilżoną skórę.

Zadbaj o skórę po plażowaniu

Po zakończeniu plażowania, istotne jest prawidłowe dbanie o skórę. Po kąpieli czy natrysku, skorzystaj z nawilżającego balsamu albo mleczka po opalaniu. Te produkty wesprą w regeneracji cery, podtrzymać jej prawidłowe nawilżenie i zmniejszyć ewentualne uszkodzenia. Szczególną uwagę zwróć na miejsca, jakie były szczególnie wystawione na słońce, takie jak na przykład twarz, ramiona i nogi. Stroń od też chropawych ręczników i mocnego wycierania ciała, ażeby nie jątrzyć organizmu dodatkowo. Powinno się też pić więcej wody po plaży, ażeby pomóc organizmowi w utrzymaniu porządnego nawodnienia skóry.

Pamiętaj, iż te porady są podstawowymi zasadami dla bezpiecznego i przyjemnego opalania na plaży. Zawsze przystosuj je do swoich subiektywnych oczekiwań a także czynników charakterystycznych w określonym miejscu. Twoje zdrowie i wyborne nastawienie są najistotniejsze, wobec tego zatroszcz się o swoją cerę i raduj się opalaniem na plaży w sposób sumienny.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023