niedziela, 14 kwiecień 2024

N Nauka

Czy opłaca się czytać książki po angielsku?

Domowa nauka języka

Sporo osób mniema, że języka nie da się nauczyć na własną rękę. Potrzeba do tego porządnego nauczyciela, dobrze, żeby był ze szkoły lingwistycznej! A zgodność z rzeczywistością jest taka, że nie w każdej sytuacji jest on nam konieczny, przede wszystkim jeżeli umiemy wcześniej podstawy. Zdołamy jednakowo poprawnie sami przerabiać wybrane książki czy też wykorzystać dedykowaną aplikację, jakich dobór na rynku może nas oszołomić. Wyłączne, czego tak w istocie potrzebujemy to samozaparcie i gorliwość do zaczęcia kursu. Przygotuj sobie wobec tego aplikację z fiszkami, zeszyt do zapisywania co przydatniejszych informacji i zacznij się dokształcać już dziś!

Czytanie - trafny sposób na naukę

Jeżeli dopiero startujemy, nie trzeba natychmiast wybierać lektury grubości podręcznika, z początkiem starczą choćby memy. Chodzi nam zwłaszcza o to, aby zapoznać się z językiem i nauczyć się w nim również czytać, a nie tylko mówić. Wielokrotnie, kiedy koncentrujemy się na nauce prowadzenia rozmowy, zupełnie zapominamy, jak pisze się pojedyncze wyrażenia. W trakcie czytania ów kłopot w całości znika. Nie tylko możemy zobaczyć zapis słów, lecz w naszej głowie czytamy je tak, jakbyśmy go wymawiali. Lektura w języku, który Cię interesuje, bez trudu wyszperasz w każdej księgarni językowej.

Gdzie szukać książek?

Jeśli w twojej okolicy nie ma dobrze wyposażonej księgarni językowej, nie trzeba się martwić. Postaw na e-booki, które nie tylko wyjdą taniej, aniżeli książki, lecz na dodatek będziesz mógł mieć je stale przy sobie. Można również zapytać w lokalnej bibliotece, czy nie mają zagranicznych tytułów. Nie musisz jednak czytać jedynie książek, przecież to nie jedyne utwory pisane! Można podobnie czytać obcojęzyczną Wikipedię lub przeglądać strony internetowe w interesującym cię języku w tematyce, która cię ciekawi. Tym sposobem będziesz doszkalał się w języku a dodatkowo pogłębiał wiedzę z danego przedmiotu.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023