niedziela, 14 kwiecień 2024

I Inne

Stosowanie używanych części do serwisowania sprzętu medycznego

Jeżeli pracujesz ze sprzętem medycznym, zapewne zdajesz sobie sprawę, że mogą one być kosztowne. Przeciętny koszt pojedynczego egzemplarza sprzętu diagnostycznego to kilkaset tysięcy zł. Nawet drobne naprawy tych maszyn mogą osiągać cenę każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego powodu dużo szpitali i klinik zaczęło poszukiwać pracowników, przedsiębiorstw a także instytucji które zdołają wesprzeć we wdrożeniu procedur wykorzystania sprzętu medycznego z drugiej ręki. Z uwagi na to na rynku pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się profesjonalnym obrotem częściami zamiennymi do sprzętu medycznego. Pozyskują używany sprzęt albo części zamienne, demontują go na części, badają je, konserwują oraz zabezpieczają do dalszej eksploatacji. Podzespoły sprzętu medycznego nie eksploatują się w tym samym tempie wskutek tego w używanym tomografie, rezonansie albo innym sprzęcie do medycznego obrazowania cyfrowego większość podzespołów może być w rewelacyjnym stanie i po profesjonalnym przetestowaniu może bezpiecznie posłużyć w serwisowaniu innego sprzętu.

Zapotrzebowanie rynku medycznego na używane podzespoły do urządzeń obrazowania cyfrowego (used medical equipment parts).Urządzenia do obrazowania cyfrowego to ciągle wzrastająca część rynku. Jednakże wraz z postępem i ekspansją rynku, istnieją pewne komponenty użytkowane w takim sprzęcie, które są coraz trudniejsze do odszukania. W konsekwencji, ludzie poszukują używanych komponentów, aby upewnić się, że zdołają nadążyć za zapotrzebowaniem. To wykreowało rynek używanych komponentów do aparatury do cyfrowego obrazowania medycznego. Używane części komputerowe dla cyfrowego sprzętu obrazowania są nieraz w wyśmienitym stanie i są wycenione na ułamek ceny nowych części. Są one również bezproblemowe w instalacji i często mogą być naprawiane bądź serwisowane bez żadnych trudności. Oznacza to, że istnieje wzrastające zapotrzebowanie na używane części do urządzeń medycznych, co świadczy, że pojawiło się też coraz większe zapotrzebowanie na firmy, mogące fachowo te komponenty zdobywać.

Rezonans, tomograf, endoskopy, ultrasonografy, rentgen - czy każde urządzenie można naprawić? Sporo urządzeń do obrazowania diagnostycznego jest zaprojektowanych jako modułowe, co umożliwia wymianę części w razie potrzeby, a w niektórych przypadkach też reperację elementów. To samo dotyczy endoskopów i rezonansów magnetycznych, które konstruowane są, by przetrwać lata. Muszą być jednak systematycznie serwisowane w celu zapewnienia poprawnego działania. Sprzęt jest zaplanowany tak, by wymiana poszczególnych modułów nie wpływała na działanie pozostałych części. Posiadając w takim razie dostęp do sprawdzonych, choćby używanych części wymiennych zdołamy utrzymać urządzenie sprawnym i gotowym do działania przez długie lata.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023