poniedziałek, 20 maj 2024

W W wolnym czasie

karnawałowe szaleństwo, czyli o szykowaniu się do balu słów parę

Karnawałowe stroje
Poza wiecznym „nie mam co na siebie włożyć” należy jeszcze przemyśleć sprawę szykownej fryzury i szałowego makijażu. Załóżmy, że damie udało się nabyć nową suknię, choć wiadomo to nabytek stale w komplecie z obawą o niepowtarzalność i wyjątkowość kreacji. Czy też lepiej: pani pogodziła się z faktem, że założy tą samą suknię, co dwa lata temu. Pozostaje w dalszym ciągu kwestia fryzury i makijażu, a tego absolutnie nie można umniejszać. Bo to jakiś w rzeczy samej ślepy los spowodował, że co roku karnawał zbiega się z czasem studniówek i wesel. Umówić się do fryzjera w karnawale na piątek lub sobotę, to jak wygrać w totka. A o godzinach popołudniowych możesz zapomnieć, jeśli nie zapisałaś się już w październiku. A jeszcze pomyśl, że w większości przypadków, panie nie załatwią wszystkiego w trakcie jednej wizyty. O, nie. Bo tu wypada wpierw odnowić kolor, wyretuszować odrost, poprawić strzyżenie i przede wszystkim wypielęgnować włos, by w następnej kolejności mógł pięknie zabłysnąć i dać się ogólnie wystylizować. Dobrze, zatem przyjmujemy, że pani była przewidująca i pomyślnie udało się przygotować do ostatecznej wizyty u fryzjera na 4 godziny przed balem. Co teraz? A mamy tylko godzinę, bo następne klientki wyprosiły układanie włosów na ostatnią chwilę. Jak karnawał, to brokat, brokat i jeszcze więcej brokatu. Okazuje się, że w tegorocznych trendach karnawałowych królują nonszalanckie, dziewczęce fryzury upiększone lekką chmurką błyskotek. Może to być oczywiście brokat, jednakże w specjalnej wersji glamour są to subtelne perły lub cyrkonie gdzieniegdzie wplecione w loki. Taki trend rusałki naturalnie zwilżonej rosą. Trend w istocie fenomenalny i… odmładzający równocześnie.

Z karnawałem ci do twarzy
Makijaż to zupełnie (chyba) odrębna historia. Bo tu tak w zasadzie do wyboru są dwie zupełnie różne stylistyki do wyboru. Obecnie wrócił do łask trend z lat 50-tych, w którym zaznaczamy bardzo mocno rzęsy i wykonujemy kreskę a’la jaskółka, a usta malujemy szminką w kolorze nasyconej czerwieni. A z drugiej strony w odniesieniu do tej rusałkowej fryzury możemy wykorzystać z inspiracji „skrzydła anioła”, która właśnie rozpoczyna twardo osadzać się w głównym decydującymtrendzie makijażowym na cały bieżący rok. Wydaje się, że najrozsądniej jest zwyczajnie kierować się w tym przypadku stylem kreacji. Bo jeżeli suknia jest prosta w linii, oszczędna w formie, ale ma mnóstwo migocących gładkich aplikacji, to warto wybrać makijaż oldschoolowy. Jeśli zaś nasza kreacja jest zwiewna, pełna koronek i falban - to makijaż w stylu „na skrzydła anioła” będzie z większym stopniu zaznaczał finezję i eteryczność naszego looku. W każdym razie, nieważne który make-up dama wybierze, o cerę trzeba szczególnie zadbać zarówno przed, jak i po balu. W salonach urody można zrobić specjalną serię zabiegów upiększających, liftingujących i rozświetlających do każdego typu skóry. Dla tych, co nie mają ani czasu, ani funduszy słuszną opcją są systematycznie stosowane w domu pilingi i maseczki. Ogólnie akcja „przed wielkim wyjściem” to zawsze sprawdzian tego, jak zadbana i pielęgnowana jest cera w ogólności, przez cały dwanaście miesięcy. Nie ma co narażać się z jakimś nowym preparatem na dzień przed imprezą, bo może przypuszczalnie to zaserwować efekt w postaci rumienia, lub co gorsza niesłychanie mocnego podrażnienia skóry. Najrozsądniej jest stosować z tych kosmetyków, których funkcjonowanie mamy już sprawdzone.

Na koniec przygotowań do balu karnawałowego jedynie pozostaje damom wypełnić tycią cekinową torebkę: szminką, lusterkiem, pudrem, różem, korektorem, gumą do żucia, proszkami od bólu głowy, rezerwową parą rajstop, paczką chusteczek, tamponów, agrafką i … miniaturową buteleczką perfum. Wygodne buty na zmianę zdaje się już się nie zmieszczą, panie wobec tego z uśmiechem podają partnerowi gustowną reklamówkę z rezerwowym obuwiem na płaskim obcasie i można już stylowo zamawiać taryfę.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023