poniedziałek, 20 maj 2024

W W wolnym czasie

Jak sprytnie zaplanować swoje postanowienia noworoczne?

Statystyki podają, że w ostatnich latach społeczeństwo szczególnie wiele czasu rozmyślają o planowaniu nowego roku. To dlatego, że teraźniejsze czasy dość pokaźnie zapisują się w historii ludzkości z przyczyny na ogólnoświatowy kwestia pandemii koronawirusa. Ludzie w swoich postanowieniach noworocznych niesłychanie mocno skupiają się na problemach natury psychicznej, w następnej kolejności nad zdrowiem fizycznym, dopiero później nad kwestią finansową. Wszystkie te obręby postanawianych przemian są dosyć skomplikowane, arcyważne, ale i zawiłe. Jak więc rozsądnie podjąć i postanowić nowe wyzwania, żeby dać sobie okazję na wykonanie planu?

Szczególnie twoje postanowienia na nowy rok powinny być przejrzyście scharakteryzowane i konkretnie wyznaczone. Wpierw zastanów się nad potrzebą spełnienia celu, to ma być twój osobisty, spersonalizowany projekt, a nie następstwo mody. Jeżeli przewidujesz, że w twoim życiu pora na zmiany, to sumiennie wyznacz co, w jakim okresie i jakim sposobem pragniesz zmienić. Myśl odpowiednimi kategoriami - nie podążaj za wskazówkami przyjaciółki, czy jakiegoś bloga, bo bardzo prędko okaże się, że to w twoim przypadku może nie zadziałać. Jeśli umiesz zaprezentować, co chcesz zmienić i jesteś pewny, że to jest dla ciebie ważne - postaraj się zdobyć na ten temat jak najwięcej specjalistycznej informacji z wiarygodnych, merytorycznych źródeł. Wszelkie postanowienia noworoczne dotyczące domen zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego wiecznie wymagają oparcia w medycznej wiedzy. Skonsultuj się z doktorem, dietetykiem, bądź psychologiem. To fundament, aby po pierwsze pojąć skalę potrzeby naprawy własnego zdrowia, a po drugie aby móc oszacować okazję realizacji takiego programu w ciągu nadchodzącego roku. w dużej mierze łatwiej będzie zdać sobie sprawę to, że na przykład zrzuciłaś 5 kilo, a nie 10 bądź to, że do odejścia z nałogu potrzeba bardzo wiele czasu i życzliwych, wspierających ludzi dookoła. Jako że przed tobą kolejne 12 miesięcy, to należałoby wystartować już z jakimś dogłębnym, praktycznym i praktycznym programem.

Trochę odmiennie wygląda sprawa z postanowieniami na temat naszych przyzwyczajeń. Uzależnienie od Internetu, portali społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo poważny problem i potrzebuje zdecydowanie pomocy psychologicznej. Skorzystanie z porady profesjonalisty jest jedyną rozumną decyzją, jaką powinno się podjąć w takiej sytuacji. Lecz w przypadku, kiedy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w Internecie i chcielibyśmy trochę przekształcić swój harmonogram dnia, dobrze byłoby samemu podjąć namacalne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem bywa zwyczajnie wynalezienie sobie nowego hobby, najlepiej związanego z ruchem fizycznym bądź wymagającego naszego zaangażowania bez użycia komputera, lub smartfona. Dobrze jest też z góry ustalić sobie jakiś rygor i zastosować monitorowanie czasu spędzonego w sieci. Czasami trzeba ledwie sprawdzić licznik godzin spędzonych w portalach społecznościowych, by mieć wystarczający impuls do szukania innych rozrywek.

Podejmowanie postanowień noworocznych dotyczących spraw finansowych jedynie z pozoru jest łatwiejsze. Osoby, które postanawiają się na zmiany w swym budżecie powinny niezwykle racjonalnie przemyśleć wszelkie detale, bez rozpisania korzyści, etapów i przeróżnych opcji, raczej nie uda się urzeczywistnić luźno podjętej decyzji o oszczędzaniu, czy inwestowaniu. w dużym stopniu łatwiej będziesz mógł takie postanowienie uaktualnić, zamiast całkowicie go rezygnować, jeżeli wykonasz swój własny personalny biznes plan.

Bez względu od tego jak ważne noworoczne plany na przyszły rok pragniesz podjąć, powinieneś być szczery wobec siebie od początku. Wszystkie przemiany, jakich zamyślasz dokonać będą odnosiły się do głównie: twojego ciała, twojej sprawy, twoich pieniędzy. Dobrze jest w takim razie dla swojej własnej motywacji prowadzić zapiski, obejmujące klarownie i konkretnie ustalone wytyczne, jak i opisujące postępy realizacji. Taka rozpisana strategia pomoże nie tylko w dopingowaniu do dalszej pracy, ale też w podsumowaniu efektów na koniec 2022 roku.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023