środa, 28 luty 2024

W W wolnym czasie

Jak odpoczywać wiosną?

Planuj swój relaks

Organizacja absolutnie nie wyłącza należytego wypoczynku. Jeśli możesz zanotować sobie w terminarzu rozmowę z szefem, wykonywać swoje obowiązki zawodowe podług określonego poprzednio szkicu, jednakowo akuratnie możesz zaplanować sobie czas na odpoczynek. Być może z początku wydaje się to niedorzeczne, ale jeśli uda ci się w ten sposób wygospodarować stosowny czas dla siebie, to spostrzeżesz jedynie same superlatywy. Są tacy, którzy ubóstwiają realizować wszelkie swoje aktywności podług algorytmu. Przede wszystkim pracoholicy wykonują jedynie cele zawodowe wprowadzone w planer. Przeto niezmiernie rozważne jest po prostu wpisanie w kalendarz przymusowego czasu na odpoczynek. Na dodatek wolno pod tą pozycją dokładnie napisać to, co chcielibyśmy zrobić - bez względu, czy to jest długa kąpiel z bąbelkami, czytanie książki, czy coś innego. Znaczące jest także, ażeby uznać, że termin na codzienny odpoczynek ma taki sam wysoki priorytet, jak na przykładowo zebranie z prezesem.

Odsuń na bok telefon i komputer

To już pewne, że coraz bardziej cenimy życie poza nowinkami technologicznymi. Bezsprzecznie już od kilku dekad egzystują wiarygodne wyniki badań naukowych potwierdzających ujemne znaczenie nadmiernego używania z kompa i smartfona. W dzisiejszych czasach natomiast życie zawodowe mnogości z nas ogniskuje się oczywiście około Excela, Worda i internetu. poza tym jeszcze seryjne seriale, które przeważnie ogląda się po kilka odcinków na raz. W tym przypadku wypada sobie ogłosić kategorycznie "koniec". Pora, który przeznaczamy na wytchnienie oznacza zupełne pozbycie się ekranów sprzed oczu. Może dla poniektórych oglądanie filmów stanowi jakiś rodzaj wypoczynku - tu bezwzględnie należy zawierzyć medycynie i własnemu instynktowi. Jeżeli serial dokumentnie cię wciągnął i nie potrafisz z niego zrezygnować na korzyść przechadzki po lesie, to ewidentny omen tego, że tym bardziej powinieneś coś z tym zrobić. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie jest szkodliwe, jednak wiadomo, że na ogół serial ogląda się bardzo długo, kosztem zbawiennego snu. O wiele korzytniej wybrać się do teatru.

Stwórz nastrój

od czasów starożytności znane są korzyści niekonwencjonalnych procedur terapeutycznych. Stosowano rośliny wydzielających specjalny zapach i otaczano się przyjemnymi barwami. Warto pomnieć, że lawenda, bądź melisa działa na nasze zmysły uspokajająco i odstresowująco. Odpal świecę zapachową bądź weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz dwie krople dodać do nawilżacza powietrza. Dobrze jest też powyłączać większość świateł, iżby stworzyć łagodny nastrój. Odpoczywają wtedy wszystkie twoje zmysły.
Jeżeli jesteś osobą towarzyską, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Wskazane jest systematycznie korzystać z zbawiennego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. Przede wszystkim właśnie masaż jest świetnym rozwiązaniem, odstresowuje, uzdrawia i można z niego skorzystać zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie.

Odpoczynek tylko na twoich warunkach

Może to dla niektórych niepotrzebna wzmianka, niemniej jednak ostatnie badania psychologów ściśle argumentują, że nie umiemy wypoczywać. Nie wykorzystujemy wolnego czasu. Wybieramy rozwiązania nieprzyjazne dla organizmu czy też wyraźnie szkodliwe dla naszego nastroju. A recepta na to jest dość bezproblemowa. Wypoczywajmy tak, jak lubimy, selekcjonujmy taką formę relaksu, jaka jest dla nas najbardziej ulubiona. Nie przesuwajmy odpoczynku dalej. Czas na wypoczynek znajduje się tu i teraz. Spiszmy sobie listę ulubionych aktywności i decydujmy się na to, co sprawia nam największą frajdę. książka, nauka gry na instrumencie, spacer, grill na działce, sesja w saunie i cały bezmiar pozostałych pomysłów na spędzenie czasu zyskownie dla swojego nastroju. A ty dziś w jaki sposób zaplanujesz swój relaks?

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023