poniedziałek, 03 październik 2022

D Dom

Zadbaj o bawełnianą pościel

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, ile razy powinno się prać pościel bawełnianą. Tu nie istnieje żadna wytyczna mówiąca o tym, z jaką częstotliwością wypada oddawać pościel do prania - uwarunkowane jest to po prostu od subiektywnych preferencji użytkownika. Dla zachowania komfortowego uczucia w czasie snu należałoby zmieniać pościel nie rzadziej niż raz na miesiąc, a jeszcze częściej w latem, kiedy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Ilość prania pożądane byłoby wzmóc też w przypadku choroby.

W trakcie prania bawełnianej pościeli pożądane byłoby zwrócić uwagę na to, by nie umieszczać z nią w pralce elementów utworzonych z innych rodzajów tekstylnych materiałów. Dodatkowo bawełniana pościel w pralce potrzebuje odrobinę więcej miejsca, toteż nie można zbyt ciasno załadowywać bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się całkowicie, a co za tym idzie, konieczne będzie nastawienie kolejnego cyklu prania. W razie pościeli wyjątkowo mocno poplamionej trafnym pomysłem jest zostawienie jej na noc w zimnej wodzie.

W przypadku prania bawełnianej pościeli ważne jest też zachowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z informacjami umieszczonymi na metce. To zawsze najbardziej miarodajna informacja, z której trzeba korzystać podczas prania. Należy też pamiętać o tym, że bawełna to popularny materiał dostępny w przeróżnych formach, dlatego nie ma jednej reguły mówiącej o zasadach prania pościeli bawełnianej.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023