niedziela, 21 lipiec 2024

D Dom

Jesienne porządki - czas start!

Należałoby te tradycyjne porządki powtarzać każdego roku. Uporządkowany dom zostanie znakomicie przygotowany do zimy, natomiast my ułatwimy sobie dalsze bieganiny w związku z gonitwą wokół świąt. W jaki sposób wykonać sprzątanie jesienne, aby prace prowadzone były w miarę lekko i wartko? Jak ruszyć? Poznajmy kilka porad odnośnie jesiennych porządków.

Porządki jesienne - okna

Regularne czyszczenie szyb i framug to niezwykle istotny element jesiennych porządków. okresie lata niewątpliwie uzbierało się co niemiara brudu. W dodatku podczas gdy jest gorąco, szyby są obsiadane przez różnorodne owady. Nadchodzący chłód na pewno będzie przeszkadzał w późniejszym dokładnym umyciu okien. Rozpocznij od framug, a następnie użyj detergentu. Dokładnie wyczyść wszelkie szczeliny. Za jednym zamachem weź się za pranie firanek. Do pralki należałoby włożyć środek wybielający, aby odświeżyć biel firanek. Nie należy zapominać o wyczyszczeniu parapetów. Jeśli masz dom, to musisz zmierzyć się również z myciem elewacji i bruku. Świetnie się do tego nadają myjki ciśnieniowe. Jeśli nie posiadasz takiego sprzętu zastosuj mopa czy też szorstkiej drucianej szczotki. Obejrzyj drzwi wejściowe i bramkę. Na ogół w kącikach gromadzi się piasek oraz błoto przyniesione wraz z letnim deszczykiem.

Czas na pomieszczenia

Zwykle na przełomie sezonów zastępujemy odzież na cieplejszą. To jest dobry czas na posegregowanie na półkach. Poświęć jeden dzień na określone pomieszczenie. Na koniec przeznacz kuchnię i łazienkę. Jeśli posiadasz spiżarnię, należałoby do niej zajrzeć, posegregować słoiki oraz zrobić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij także w sypialniach wytrzepać wszystkich materacy a także odświeżyć dywanów. W łazience wyczyść starannie glazurę. Możesz zrobić to używając mopa czy też szmaty nałożonej na szczotkę. Zwróć uwagę, by precyzyjnie doszorować fugi. W w ciągu zimowych miesięcy nieczęsto otwieramy okna, jest mniej przewiewnie. W toalecie panuje wilgotność. Zgromadzony w fugach kurz okaże się pożywką dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach dokładnie wyczyść wszystkie lampy. Dla posiadaczy sprzętów tarasowych to także sezon na umycie oraz zabezpieczenie foteli i kanap. Jeżeli rzetelniej zadbamy o meble zewnętrzne, tym ekonomiczniej wejdziemy w przyszły sezon wiosenny. Zazwyczaj po okresie grillowym także czyścimy gruntowniej ruszty i paleniska. Porządkowych zadań jest bez liku, jednakowoż warto je kolejno zamierzyć i uskutecznić. By umilić sobie czas porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki lub audycji, bądź podśpiewywać.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023