poniedziałek, 20 maj 2024

W W wolnym czasie

Miejskie oazy: Piękne parki i ogrody, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i zrelaksować się w naturze

Lublin, sławny jako "miasto ogrodów", proponuje multum cudnych miejsc do relaksu. Przykłademnajpopularniejszych zieleńców jest Park Saski, który rozciąga się na ponad 40 hektarach. Istnieje w tym miejscu romantyczny staw, barwne krzewy i gigantyczne trawniki, gdzie można urządzić piknik czy ot tak odpocząć na łonie przyrody. Ogród Saski także jest kultowy z racji różnorodności roślin, fontann i tarasów widokowych.

Warszawa oferuje multum bajecznych zieleńców, z których niezmiernie godny uwagi to Łazienki Królewskie. To ustronie, gdzie przyroda i architektura wiążą się w harmonii. W samym centrum parku mieści się Pałac na Wyspie, obrazkowy obiekt z ładnym gazonem dookoła niego. Spacerując po ogrodzie miejskim, można spotykać pawie, podziwiać romantyczne alejki i radować się widokiem na stawy i mostki. To cudowne miejsce na marzycielski spacer, lub też piknik w pobliżu przyrody.

Główne Miasto Wielkopolski słynie z Parku Cytadela, który jest fenomenalnym miejscem na ukojenie i kontemplację. Znajduje się tam stary fort, obszary zielone, i dodatkowo staw, który przyciąga mnogie ptactwo. Park Cytadela jest ulubionym kącikiem spacerowiczów, biegaczy i cyklistów. Dodatkowo, można tam także zwiedzić Palmiarnię, gdzie nasadzono multum egzotycznych roślin, tworząc równikowy nastrój.

Gród Kraka, jedno z najcudowniejszych miast w Polsce, oferuje sporo uroczych skwerów. Pośród nich wskazane jest napomknąć o Plantach, które tworzą zieloną aleję okalającą Stare Miasto. To świetne miejsce na spacery, odetchnięcie na ławeczce, bądź też poczęstunek w okolicy okazów przyrody. Następnym godnym polecenia zakątkiem jest Park Jordana, na którym rozpościerają się stawy, fontanny, altany i mnogie rzeźby, tworząc nastrój rustykalnego skweru.

Miejskie ogrody są niezastąpionym fragmentem mieszkania w mieście. Przynoszą nam sposobność odłączenia się od codzienności i zagłębienia się w przyrodzie. Bez względu na to, czy jesteś mieszkańcem Lublina, stolicy, Poznania, czy Krakowa, niewątpliwie znajdziesz cudowne skwery i ogrody miejskie, które zagwarantują Ci wspaniałe chwile relaksu i odprężenia. Warto wykorzystywać tych lokalizacji, ażeby podtrzymać równowagę między miejskim stylem egzystencji, a obcowaniem z naturą.

logo 02

Redakcja:

ul. Bursztynowa 31, Lublin

Email:

Csowo@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023